مدیر موفق

0
584

مدیر موفق

 

مدیر موفق بودن مستلزم رعایت نکات شخصیتی، رفتاری و اخلاقی بسیاری است که قصد داریم تا جایی که کلمات قادر به توصیف یک مدیر واقعی و موفق باشند، آنها را برای شما بازگو کنیم.

از لحاظ شخصیتی اگر فرد ذاتا یک مدیر باشد به گونه ای قدم برمی دارد تا تمام افرادی که در زیر مجموعه ی او فعالیت می‌کنند، مشتاقانه دنباله روی او باشند.

 

برخی از ویژگی های یک مدیر موفق:

 

  • ایجاد انگیزه موثر و سازنده:

یک مدیر موفق کسی است که بتواند از همان ابتدا برای قدم های بعدی خود انگیزه های لازم را فراهم کندو خود عاملی مثبت برای ایجاد انگیزه در وجود نیروهای مجموعه اش باشد.

 

  • برقراری ارتباط صحیح:  

برقراری ارتباط رکن اساسی برای یک مدیر است، چرا که یک مدیر موفق باید بتواند به بهترین شکل ممکن با زیر مجموعه ی خود ارتباط برقرار کرده و از هر لحاظ احساس امنیت به آنها منتقل کند.

 

  •  قابل اعتماد بودن:

کسانی که برای یک مدیر کار می‌کنند باید بتوانند به وی اعتماد کرده و با خیال راحت قدم های محکمی برای آینده‌ی مجموعه بردارند. به عبارتی دیگر یک نیرو باید مطمئن باشد که به تمامی حقوقش احترام گذاشته و از آن حمایت می‌ شود.

 

  • صداقت و درستی: 

هر چه صداقت و ذات درست یک مدیر پررنگ تر باشد بازخورد قشنگ تری دریافت خواهد کرد، بنابراین‌ صداقت کاری و رفتاری یک ویژگی مهم محسوب میشود.

 

  • تصمیم گیری و تمرکز:

بی شک مدیر موفق کسی است که بتواند در کمترین زمان بهترین تصمیم ها را گرفته و تمرکز بالایی داشته باشد.

بر تمام افراد و اقدامات آنها اشراف داشته باشد، بتواند توانایی های تیم خود را به خوبی درک کند، از نقاط قوت آن ها استفاده نماید و سعی بر تقویت نقاط ضعفشان داشته باشد. هرگز از اشتباهاتشان برای تخریب شخصیت آنها در مقابل دیگران بهره نبرد و با صبوری و بردباری در یک جلسه خصوصی مشکل را حل نماید.

 

  • اولویت بندی:

همیشه باید اهداف جمعی را اولویت خود قرار دهد و نه تنها به دنبال مرکز توجه قرار گرفتن نباشد، بلکه به تمام اعضای تیم خود بهای بیشتری بدهد.

یک مدیر موفق بیش از آنکه به فکر خود باشد، باید به فکر تیم و اهداف مشترکشان باشد،  تشکر و قدردانی از نیروهای موفق خود را فراموش نکند.

 

  •  ریسک پذیر باشد:

ناگفته نماند که ریسک پذیری بدون فکر و تامل می‌تواند عاملی منفی برای یک مدیر محسوب شود،

پس هرچند ریسک پذیری مهم است اما، در صورتی که با دانش، آگاهی لازم و اشراف کامل بر همه جوانب امر بررسی کند که آیا چنین ریسکی ارزش دارد یا خیر !

 

به طور کلی مدیر موفق در چارچوب بهترین ویژگی های رفتاری که مورد پسند هر شخصی قرار می‌گیرد؛ قدم برمی دارد. به حیطه ی کاری خود که بر آن مدیریت می‌کند؛ عشق می ورزد و تنها به دنبال سود شخصی نمی باشد.

 

امین بودن، صادق بودن، از خود گذشتگی و دلسوزی، قدرت تمرکز داشتن، قدرت تصمیم گیری بالا، شکست ناپذیر بودن و... برخی از ویژگی های مثبتی است که شما را به سمت مدیری موفق شدن سوق می‌دهد.

 

امتیاز شما به این مطلب :

ثبت نظر