هوش هیجانی

0
512

هوش هیجانی (احساسی یا عاطفی): توانایی شناخت، کنترل و مدیریت احساسات، عواطف و هیجانات خویش است.

 

در حقیقت می توان گفت هوش هیجانی گستره فراگیری از مهارت ها و خصوصیات فردیست که بصورت مهارت های درون فردی و بین فردی بیان می گردد.

 

 

حیطه های اساسی و مهم هوش هیجانی:

توانایی شناخت هیجان‌ها و احساسات خود: خودآگاهی

مدیریت و کنترل هیجانات و احساسات خود: خودمدیریتی

خودانگیزشی

توانایی تشخیص و درک احساسات، هیجان‌ها و احساسات سایرین: دیگرآگاهی

توانایی مدیریت ارتباط با سایر افراد: دیگر مدیریتی

 

 

می توان بر اساس تعریف و مفهوم هوش هیجانی یا EQ، ادعا کرد که موفقیت فرد متاثر از توانمندی هایی همچون تلاش و پشتکار، کنترل رفتار و احساسات خویش، توانمندی در ایجاد و برقراری ارتباط و همچنین سازگار بودن با سایر افراد است.

 

 

می توان نتیجه گرفت که هر چند امکان و قابلیت افزایش هوش هیجانی در تمام افراد وجود دارد اما بهتر است که مدیران هنگام استخدام، افرادی با EQ بالاتر را استخدام نمایند. زیرا این کارمندان روحیه تیمی بهتری داشته و کارکرد خوبی در قالب تیم دارند به دلیل انعطاف پذیری بالایشان بهتر با اتفاقات و تغییرات کنار آمده و سازگار می گردند. افرادی که هوش هیجانی پایینی دارند حتی اگر مدارک دانشگاهی بالایی داشته باشند امکان پیشرفتشان بسیار کم است.

باید پذیرفت که به همان میزان که تکنولوژی و نوآوری برای یک مجموعه مهم و موثر است، کارمندانی با هوش هیجانی بالا نیز در موفقیت آن تاثیر گذار است.

 

به عنوان یک مدیر، اگر خواهان رشد و پیشرفت روز افزون مجموعه خود هستید، بهتر است که به دنبال نیروهایی با 5 فاکتور زیر باشید.

 

  • خودآگاهی

شخصی که دارای خودآگاهی باشد، بخوبی به نقاط قوت و ضعف خویش آگاه بوده، می داند که چگونه با رفتارش بهترین تاثیر را بر سایرین گذاشته و از انتقاداتی که به او وارد می گردد نیز بهترین استفاده را نموده، درس های فراوانی از آن می آموزد.

 

  • خودتنظیمی

فردی که هوش اجتماعی بالایی دارد همیشه و در همه حال عاقلانه رفتار کرده، بیان عواطف و احساساتش به صورت منطقی و بالغانه است. چنین فردی، احساسات خویش را سرکوب نمی کند بلکه آنها را به صورت تحت کنترل و محدود بروز می دهد. همچنین به دلیل آنکه خویشتن داری را تمرین نموده است، در مواقع نیاز از آن استفاده می نماید.

 

  • انگیزه

اشخاصی که هوش هیجانی بالایی دارند توانایی خودانگیزشی را داشته، کمتر با مسائلی همچون پول یا مقام تحریک می شوند. در نتیجه احتمال دریافت رشوه در  آنها بسیار کم است. همچنین به دلیل خوش بینی و منعطف بودن در صورت وقوع یک اتفاق یا مصیبت نا امید نشده و به کمک روحیه بلند همتی و جاه طلبی خود را نجات داده مشکل را حل می نمایند.

 

  • همدلی

وجود حس دلسوزانه و توان درک سایرین، موجب می گردد که بتوانید با اشخاص دیگر ارتباط خوبی برقرار کرده، به دلواپسی و نگرانی هایشان بخوبی پاسخ داده، بهترین خدمات را به آنها ارائه نمایید.

 

  • ارتباطات انسانی

چنین اشخاصی به سرعت با هم تیمی و همکاران خویش سازگار و هماهنگ شده، ارتباطی بر اساس احترام، توافق و اعتماد برقرار نموده، اهل زیرآب زنی و مسائلی از این دست نسبت به همکاران خویش نیستند.

 به همان میزان که وجود کارمندانی با هوش هیجانی بالا برای یک مجموعه مهم است، وجود مدیرانی با این توانمندی نیز دارای اهمیت و حیاتی است.

 

اگر خواهان رشد و ترقی بوده، به شغلتان فقط به عنوان وسیله ای برای امرار معاشتان نگاه نمی کنید، حتما به دنبال یادگیری اصول هوش هیجانی و راهکارهای ارتقای آن باشید.

 

و در نهایت اگر به عنوان یک مدیر بر روی هوش هیجانی کارمندانتان سرمایه‌گذاری نمایید، کارمندانی متعهدتر و  سازمانی موفق تر خواهید داشت.

امتیاز شما به این مطلب :

ثبت نظر