ویژگی های شاخص رفتاری در افراد دارای هوش هیجانی بالا

0
594

اشخاص دارای هوش هیجانی بالا، مسیر موفقیت را راحت تر و سریع تر از سایرین طی نموده، موفقیت های بسیاری را در زمینه های شغلی، تحصیلی و زندگی شخصی به دست می آورند.

 

در تکمیل مقاله قبل، به بیان ویژگی های شاخص رفتاری در افرادی با سطح هوش هیجانی بالا می پردازیم:

 

در کمک به دیگران بسیار صبور و با حوصله هستید.

تمرین کنید با اطرافیان خود با صبر و حوصله برخورد نموده، پیوسته در فکر کمک به دیگران باشید. مواردی از قبیل سلام کردن دوستانه به اطرافیان یا کمک به افراد مسن در جامعه همگی گواه هوش هیجانی بالای شماست. به جای آنکه با استرس زیاد خود را مشغول کارهایتان نمایید، به دیگران توجه نموده و در پی کمک رساندن به آنها باشید.

 

 

اگر میزان آگاهیتان از جهان اطرافتان را افزایش دهید علاوه بر پرورش دانه محبت درون قلبتان، هوش هیجانی شما نیز افزایش خواهد یافت.

اگر تمامی وقت و توجه خود را معطوف خویشتن نمایید، هرگز نخواهید توانست به دیگران کمک نمایید.

 

 

توانمندی بالا در پی بردن به حالات افراد بر اساس ظاهر و چهریشان

اگر این مهارت بسیار کاربردی و ضروری را به دست آورده اید، قطعا هوش هیجانی بالایی دارید. این توانمندی به شما کمک خواهد نمود تا کمتر دچار تعارض با دیگران شده، به خوبی با آنها ارتباط برقرار نموده، در هر موقعیتی بهترین رفتار را بروز دهید.

 

 

سقوط پایان کار شما نیست، به سرعت کمر راست کرده به راه خود ادامه می دهید.

اگر دارای هوش هیجانی بالا باشید تمام فکر و ذکر شما حرکت در مسیری است که شما را به هدفتان می رساند. شکست هرگز مانعی در مسیر راهتان نبوده، این امکان را به هیجانات منفی نمی دهید که بر شما مسلط گردند. به دلیل آنکه قدرت انعطاف پذیری بالایی دارید در عین آنکه احساسات منفی خود را نادیده نمی گیرید اما همه عواطف و هیجانات خود را در کنار هم داشته به درستی آنها را مدیریت می نمایید. این یک هنر است که بتوانید در عین ناراحتی از موضوعی، تمامی حواس خود را معطوف رسیدن به هدفتان نمایید. هر چند احساس ناراحتی خود را نیز کتمان نمی کنید.

 

 

در اولین برخورد قادر هستید شخصیت طرف مقابلتان را به درستی حدس بزنید.

در اکثر مواقع این تشخیص شخصیت شما درست بوده، ویژگی های اخلاقی افراد را در کوتاه ترین زمان ممکن حدس می زنید. این توانمندی مهم به شما کمک می نماید تا کمتر گرفتار مشکلات شده، به هر شخصی اعتماد نکنید.  

 

 

به ندای درونی خود اعتماد نمایید.

باید به خود و هیجانات و احساساتتان اعتماد نموده، صدای درونتان را باور کنید زیرا راه درست را به شما نشان می دهد.

 

 

خودانگیزشی را فراموش نکنید.

فردی که از همان کودکی همیشه سخت کوش بوده، حتی بدون هیچ گونه جایزه ای، تمام تمرکز خود را بر رسیدن به اهدافش معطوف نماید قطعا دارای هوش هیجانی بالایی می باشد. این اشخاص برای رسیدن به هدف، نیازمند محرک خارجی دائمی نیوده، با القای انگیزه بالا به خود، مسیر رسیدن به موفقیت را هموارتر می نمایند.

 

 

در مواقع ضروری به راحتی پاسخ منفی می دهید.

اگر این توانمندی را دارید که خودتان را منظم نموده، از عادات اشتباه و ناسالم اجتناب نموده، خود و زندگیتان را تنظیم نمایید تا برای کنترل آرزوها و تحمل اضطراب و استرس آماده باشید، هوش هیجانی شما بسیار بالاست. این که بتوانید در مواقع ضروری به راحتی به پیشنهادات اشتباه یا مواردی از این قبیل پاسخ منفی دهید، از جمله توانمندی های بی نظیر اشخاص دارای هوش هیجانی بالاست.

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب :

ثبت نظر