راه های تحقق جنبه های مهم هوش مالی

0
760

راه های تحقق جنبه های مهم هوش مالی:

 

حوزه یک: جمع آوری ثروت بیشتر

رسیدن به پول بدون کار کردن میسر نیست، زیرا فرآیند رسیدن به پول است که ما را ثروتمند می کند نه خود پول. هیچ شخص ثروتمندی در جهان بدون کار و زحمت به پول نرسیده است، پس به طور جدی به دنبال کار و شغل بوده، با یادگیری اصول هوش مالی، راه های کسب درآمد و پولسازی، مسیر ثروتمند شدن خود را هموار سازید.

 

همچنین سعی نمایید راه های کسب درآمد را فراگرفته، بسته به نوع اهداف و آرزوهایتان در زندگی، سعی نمایید تا بهترین شیوه برای کسب ثروت را یافته و بر اساس آن هدف گذاری نموده، احساسات خود را کنترل و هرگز در راه خود تسلیم نگردید. 

 

حوزه دو: حفظ و صیانت از پول به دست آمده

پول به دست آمده خود را از چندین گروه محافظت نمایید:

 

  •  مامور دولت

سعی نمایید کمترین میزان ممکن از مالیات را پرداخت نمایید. درست است که هر شخصی در جامعه موظف به پرداخت مالیات می باشد، اما دقت نمایید که گاهی برخی کارها، می تواند به میزان قابل توجهی مبلغ مایالت پرداختی شما را افزایش دهد. پس سعی نمایید از این قبیل کارها اجتناب نمایید.

 

  •  بانک ها

گول وعده های آنها برای سپرده گذاری پول هایتان را نخورید. پول خود را در چرخه صنعت و تولید قرار دهید تا علاوه بر رونق کسب و کار و شغلتان، به رونق اقتصادی کشورتان نیز کمک نمایید. شاید از دید شما، نگهداری پول در بانک و دریافت سود ماهانه کاری سودآور باشد، اما در حقیقت این کار به ضرر شما و تنها به نفع بانکداران است.

 

  •  دفاتر کارگزاری بورس

از جمله دلایل تمایل کارگزاری های بورس در خرید و فروش سهام، افزایش حق کمیسیون آنهاست. پس، از خرید و فروش های پیاپی، بی دلیل و بی مورد که نه تنها سودی برای شما ندارد، بلکه ممکن است منجر به ضرر شما شده، فقط حق کمیسیون دفاتر کارگزاری را افزایش می دهد پرهیز نمایید.

 

  •  فروشندگان حرفه ای

هدف آنها ترغیب شما به خرید کالایی است که به اغلب آنها احتیاجی ندارید. اگر این رویه اشتباه را در پیش بگیرید پس از مدتی منزل شما مملو از اثاث بلااستفاده می گردد که فقط پول شما را به هدر داده و شاید اکنون برای خرید واجبات خود پولی برایتان نمانده باشد. افراد موفق هرگز پولی را که به سختی به دست آورده اند به راحتی از دست نمی دهند.

 

  •  رابطه

در مسائل مالی به اطرافیان خود اعتماد داشته و در خصوص مسائل مالی به تفاهم برسید. اختلافات مالی شما را از رسیدن به اهدافتان باز داشته، می تواند حتی منجر به ورشکستگی شما گردد.

 

  •  کارشناسان حقوقی و وکلا

  پول خود را از مسائل قانونی حفظ نمایید.

 

حوزه سه: برنامه ریزی برای خرج و پس انداز اصولی پول

برای کمک به این موضوع، دو راه حل به شما پیشنهاد می نماییم که منجر به رفع مشکل کمبود پول شما گردد:

 

 افزایش درآمد

یا

 کاهش مخارج

 

البته افزایش درآمد، راه موثرتری می باشد. برای این موضوع می توانید هر ماه مبلغی را به عنوان هزینه ثابت (به عنوان پس انداز) درنظر گرفته و هر ماه آن را حتما ذخیره نمایید.  

 

می توان اینگونه ادعا نمود که از میزان پول و زمانی که افراد مختلف هزینه می نمایند، می توان آینده مالی آنها را حدس زد. برای مثال زمانی که شرایط مالی شما خوب نیست، هزینه های تنقلات و خرج های اضافه را حذف و بجای آنها به بودجه آموزش خود بیافزایید.

 

امتیاز شما به این مطلب :

ثبت نظر