راه های تحقق جنبه های مهم هوش مالی

0
896

راه های تحقق جنبه های مهم هوش مالی:

 

حوزه چهار: استفاده از پول به عنوان اهرم

این حوزه، مهم ترین و تاثیر گذارترین بخش هوش مالی می باشد.

 

راهکارهای ارائه شده برای کمک به اهرم سازی پول:

می توانید با قرض گرفتن پول، قدرت نقدینگی خود را بهبود داده، در صورتی که کنترل سرمایه گذاری درستی داشته و از هوش مالی بالایی برخوردار باشید، شاهد موفقیت های مالی خوب خود خواهید بود.

 

 پس سعی نمایید از فاکتور اهرم سازی برای سرمایه گذاری های کنترل شده و حساب شده خود استفاده نمایید در غیر این صورت ضررهای مالی سنگینی را متحمل خواهید شد. هرگونه سرمایه گذاری بدون تحقیق، بررسی و مطالعه قطعا محکوم به شکست خواهد بود. پس با بررسی کامل تمام جوانب و مشورت با افراد زبده و مطلع در این حوزه، نقدینگی خود را افزایش داده، مبادرت به سرمایه گذاری نمایید.

 

حوزه پنج: افزایش دانش مالی

اگر کارنامه کاری سرمایه گذاران موفق جهان را بررسی نمایید پی خواهید برد که آنها هرگز قمار نکرده و با عقل، استدلال و بررسی های فراوان سهام هر شرکت را خریداری می نمایند. اما افرادی نیز هستند که بر پایه حدس و گمان و احساسات خرید می نمایند.

 

افراد موفق بر اساس اطلاعات یک منبع تصمیم نمی گیرند بلکه چندین منبع خبری را مورد بررسی قرار داده بر پایه واقعیت ها و نه تفکرات و احساسات با شناخت کامل گرایش ها و ... تصمیم گرفته، از قوانین به عنوان منابع ارزشمند بازی با پول و ثروت استفاده می نمایند.

 

در این خصوص توصیه هایی نیز لازم به ذکر است:

  •  مدارک و اسناد اموال خود را در محلی ممطئن نگهداری نمایید. 

گاهی رعایت نکردن همین نکات ساده می تواند منجر به ورشکستگی و مشکلات مالی عظیمی گردد.

 

  •   در هنگام عقد هرگونه قرارداد، پیش بینی امکان خروج از آن را بنمایید.

ممکن است در ابتدای ورود به یک معامله همه چیز زیبا و خوب به نظرتان برسد، اما هرگز بر این اساس عمل نکرده، سعی نمایید تمامی جوانب امور را در هر معامله ای سنجیده و بندهای قابل استناد و محکم قانونی را در آنها لحاظ نمایید.

 

  •  سعی نمایید علاوه بر حقوق ثابت، خود را در سود سهام شریک نمایید زیرا مالیات نیز بر آن تعلق نمی گیرید.

از سرمایه گذاری هایی که بر اساس سهام و سود آن است هرگز غافل نشوید. افراد بسیاری در جهان از همین طریق به ثروت های هنگفتی رسیده اند!

 

  •  اموال ارزشمند خود را به نام خود نکنید.

در هنگام بروز مشکلات مالی، در صورتی که اموالتان به اسم خودتان نباشد، راحت تر خواهید توانست مشکلاتتان را حل نمایید.

 

  •  در صورتی که در حرفه و شغلتان شکست خورده اید، سیستم تجارت خود را عوض نمایید.

هرگز از ایجاد تغییر در سبک و روش کسب و کارتان نترسید، لازمه رسیدن به موفقیت های کلان، عبور از کلیشه ها، غلبه بر ترس و تلاش در رسیدن به اهداف بزرگ است.

 

 

امتیاز شما به این مطلب :

ثبت نظر